Az Ön által használt böngésző elavult, javasoljuk, hogy oldalunkat a megfelelő vizuális megjelenés érdekében korszerűbb (pl.: chrome, firefox, edge, stb.) böngésző használatával keresse fel ismét!
Megértését és együttműködését köszönjük!
Fővárosi Vízművek Zrt.
Február 1-jén indul 2021 egyik kiemelt hálózatfelújítási munkája Budapesten
A Fővárosi Vízművek a rendelkezésre álló beruházási források korlátozott volta ellenére is mindent megtesz annak érdekében, hogy biztosítani tudja a Főváros ivóvízellátásának folyamatosságát és biztonságát. A költséghatékonyság érdekében a társaság csőhálózati munkákban nagy tapasztalattal rendelkező saját szakemberei a hibajavítási feladatok mellett mostantól a vezetékek felújításában is főszerepet kapnak. Így a 70-es években fektetett és mára már várható élettartamán túl járó, Római-parti Sentab-vezeték kiváltását is a Vízműves hálózatüzemeltetők végzik.
A február 1-jén induló és négy hónapig tartó munkálatok során kicserélik a Fővárosi Vízművek északi üzemeltetési területének ivóvízellátásában kulcsszerepet betöltő, Római-parton futó főnyomó és a hozzákapcsolódó ellátó vezetéket. Az 580 méter hosszan húzódó, 1200 mm átmérőjű Sentab és a 100 mm átmérőjű azbesztcement cső szerepét egy 1000 mm és egy 100 mm átmérőjű gömbgrafitos öntött vas cső veszi át. Az új vezeték anyagában korszerűbb, nagyobb üzemletetési biztonságot ad, és a jelenleginél kisebb átmérőnek köszönhetően gazdaságosabb, hatékonyabb üzemeltetést tesz lehetővé.
A fővárosi közszolgáltatók, így jelen esetben a Fővárosi Vízművek és a FŐKERT közötti összehangolt felújítástervezés eredményeként a vízcső-rekonstrukcióra a hamarosan kezdődő zöldterület-fejlesztést megelőzően kerül sor.
A beruházáshoz szükséges anyagok költségének jelentős részét a Fővárosi Önkormányzat mint Budapest ivóvízellátásáért felelős tulajdonos biztosítja, míg a kivitelezést a Fővárosi Vízművek saját munkavállalói végzik.
A Fővárosi Vízművek Békásmegyeri gépháza és a Kossuth Lajos üdülőpart 120. közötti szakaszon az 1976-ban épült vezeték kiváltásának köszönhetően nő az ivóvízellátó rendszer biztonsága, fokozódik az üzemeltetés megbízhatósága a csőtörések kockázatának elkerülésével.