Az Ön által használt böngésző elavult, javasoljuk, hogy oldalunkat a megfelelő vizuális megjelenés érdekében korszerűbb (pl.: chrome, firefox, edge, stb.) böngésző használatával keresse fel ismét!
Megértését és együttműködését köszönjük!
Fővárosi Vízművek Zrt.
A Fővárosi Vízművek menedzsmentjének döntése értelmében, az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvénnyel összhangban, a társaság 2020-ban bevezette az EN ISO 50001 szabványnak megfelelő, akkreditált tanúsító szervezet által tanúsított Energiagazdálkodási irányítási rendszert (EgIR). Az EN ISO 50001 szabvány az energiamenedzsment-rendszer kialakításához, fenntartásához és fejlesztéséhez szükséges követelményeket határozza meg. Mivel a szabvány rendszerszemlélettel közelíti meg az energiagazdálkodási teljesítmény javítását, egyúttal elősegíti az új alapokon nyugvó energiagazdálkodás meghonosítását.
A fentiekkel összhangban a társaság célja, hogy rendszerhatárain belüli folyamataira és tevékenységére vonatkozóan minimum 80%-os lefedettséggel érvényesüljön az EN ISO 50001 szabvány, és ennek megfelelően energiagazdálkodási teljesítménye szisztematikusan javuló tendenciát mutasson.
A Fővárosi Vízművek vezetése elkötelezett a tudatos és hatékony energiagazdálkodás iránt.
2023 szeptemberétől az Integrált Irányítási Rendszer része az Energiagazdálkodási Irányítási Rendszer is. A bevezetett rendszer 2023 őszén kerül integrálásra a többi irányítási rendszerrel. Az Energiagazdálkodási irányítási rendszer megfelelő kialakítása, bevezetése, fenntartása és folyamatos fejlesztése a Fővárosi Vízművek Energiagazdálkodási Munkacsoportjának (EMCS) és az Integrált Irányítási Rendszerért felelős kollégák feladata és hatásköre. A munkacsoport feladata a társaság energiagazdálkodási átvizsgálása, amely magában foglalja a jelentős energiahasznosítások elemzését, valamint mérhető célok és cselekvési tervek meghatározását.
Az Integrált Irányítási Politikával és a társaság stratégiájával összhangban meghatározott energiagazdálkodási célok és előirányzatok a folyamatos fejlődést szolgálják. Az energiagazdálkodási teljesítmény javítását célzó energiagazdálkodási teljesítménymutatók rendszerének segítségével pedig mérhetővé váltak a kijelölt alapállapothoz viszonyított változások. A folyamatos ellenőrzés biztosítja, hogy a társaság megfeleljen az Energiagazdálkodási irányítási rendszerre vonatkozó vállalati, illetve szabványkövetelményeknek. Ehhez a munkacsoport tevékenysége, illetve a belső és külső auditok eredményessége is hozzájárul.