Az Ön által használt böngésző elavult, javasoljuk, hogy oldalunkat a megfelelő vizuális megjelenés érdekében korszerűbb (pl.: chrome, firefox, edge, stb.) böngésző használatával keresse fel ismét!
Megértését és együttműködését köszönjük!
Fővárosi Vízművek Zrt.
Évente mintegy 1000, napi átlagban 3 csőtörés javításán dolgoznak munkatársaink, és a hibák száma emelkedő tendenciát mutat. Az elmúlt héten például 26 alkalommal kellett javító brigádjainknak a város és az agglomeráció különböző helyszíneire kivonulniuk.
A csőtörés van, hogy csak szivárgást okoz, néha látványosan zubog a víz, de akár alá is moshatja az aszfaltot is. A hibabejelentést követően kivizsgálóink mindig a lehető legrövidebb időn belül a helyszínre sietnek, hogy a hiba feltételezett jellegét és súlyosságát megállapítsák. Ezt követően jön a mérlegelés: a kivizsgálás eredménye és az irányítási központból áttekinthető teljes hálózat ismeretében tudjuk meghatározni, hogy a javítási munka jár-e vízelzárással és a munkálatok ideje alatt hány embert érinthet a vízhiány. Sajnos a hazánkban számos ágazatot sújtó munkaerőhiány, ami a nyári szabadságolások idején még fokozódik, társaságunk számára is komoly gondokat okoz. Előfordul, hogy egy kisebb, budai hibaelhárításon dolgozó brigádot kell azonnal átirányítani egy súlyosabb, pesti oldali csőtöréshez.
A mostani, embert próbáló hőségben az egyik legnagyobb dilemmánk, hogy azonnal kizárjuk-e a meghibásodott vezetékszakaszt és azzal vízhiányt okozzunk számos háztartásban, vagy legjobb meggyőződésünk ellenére is hagyjuk folyni a közterületen a vizet addig, amíg a javítást el tudjuk végezni. A hőségriasztás idején általában ez utóbbi megoldást választjuk, hacsak nem fenyeget súlyos károkkal a kiömlő víz.
Mindeközben a hőségriasztás idején kiemelten kezeltük a nem a mi szolgáltatási területünkhöz tartozó, víz nélkül maradt agglomerációs településeknek való segítségnyújtást is. A szomszédos települések felé irányuló átadási pontokon a helyi víziközmű-szolgáltatók számára maximális vízátvételi lehetőség biztosításával, lajtos kocsival, vízhordáshoz megnyitott tűzcsappal járultunk hozzá a vízhiány enyhítéséhez.
Társaságunk természetesen mindent megtesz annak érdekében, hogy megőrizze a vízellátás folyamatosságát. Ha pedig meghibásodik egy vezeték, akkor azt a lehető legrövidebb időn belül igyekszünk megjavítani. A csőtörések száma azonban növekszik, és ez sajnos a jövőben sem lesz másképp, hiszen a felújításokra fordítható forrásaink jó ideje korlátosak.